kořeny a křídla dětem

 

"Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání."

 

Hans Christian Andersen

Novinky

Zápisy se blíží

08.03.2019 18:51
Zápis pro školní rok 2019/2020 proběhne v pondělí 8. dubna a v pátek 12. dubna 2019. Přijímáme žáky...

Máme otevřeno

09.10.2018 12:53
Zajímá vás, jak to u nás ve škole chodí a uvažujete o zápisu svého dítěte k nám do školy? Pojďme se...

Zápis se blíží

05.03.2017 18:25
Zápis proběhne 26.4.2018. Podrobnosti zde.

Budova, zahrada A OKOLÍ

Základní škola Devětsil nalezla své sídlo v rekonstruovaném stavení v Kostelecké ulici, která je málo frekventovanou spojnicí mezi Kamenicí a Kostelcem u Křížků. Budova je dobře dopravně dostupná. Leží přímo na zastávce autobusu 335 a je možno zde parkovat auty. Škola má nyní dvě třídy s dostatkem vnitřního prostoru (vnitřní učebna má 1,5 násobek normou požadované výměry na žáka) a standartním příslušenstvím (šatna, WC, umývárna, výdejna jídla). Škola je nadstandardně vybavena čističkou vzduchu.

Budova školy leží na pozemku o výměře 1 500 m2 se vzrostlými keři a stromy. Z budovy je daleký výhled na pastviny, kamenický zámek a v pozadí hornopožárecké lesy. Zahrada skýtá řadu možností od her až po pěstování rostlin a chov zvířat v rámci školních projektů. 

V blízkosti pozemku je smíšený les s velkými balvany, několik rybníků, potok, louky a pole. Biotop je v této lokalitě velmi rozmanitý. Ze školy se dá rychle dojít také do zázemí Lesní mateřské školy Devětsil.

 

Jídelna

Základní škola Devětsil má výdejnu obědů, která slouží k zajištění oběda žákům a zaměstnancům školy. Obědy jsou dováženy dodavatelem, který splňuje odpovídající předpisy. Škola nepodporuje prodej doplňkového sortimentu jídla. Rodičům je doporučena příprava svačin v souladu s principy zdravé výživy.