kořeny a křídla dětem

Novinky

Zápisy se blíží

08.03.2019 18:51
Zápis pro školní rok 2019/2020 proběhne v pondělí 8. dubna a v pátek 12. dubna 2019. Přijímáme žáky...

Máme otevřeno

09.10.2018 12:53
Zajímá vás, jak to u nás ve škole chodí a uvažujete o zápisu svého dítěte k nám do školy? Pojďme se...

Zápis se blíží

05.03.2017 18:25
Zápis proběhne 26.4.2018. Podrobnosti zde.

Proč dítě zapsat do základní školy Devětsil?

20.01.2015 13:27

Blíží se doba zápisů do základních škol. Kam dítě zapsat? Kameničtí rodiče mají na výběr hned z několika možností. Na to, proč si vybrat zrovna Devětsil, odpovídá Mgr. Veronika Zimmelová.

Veroniko, podle čeho vybírat?

Myslím, že nejdůležitější je znát své dítě a vědět, co potřebuje. Děti jsou různé a takové jsou i školy. Mezi nejčastější důvody, proč si rodiče vybrali naši školu, patří to, že jsme malá škola s rodinnou atmosférou, nízkým počtem dětí ve věkově smíšených třídách, jsme často v přírodě, učíme se prožitkem a děti mají možnost se spolupodílet na výuce a tvorbě pravidel. Pro někoho je důležitým důvodem i to, že jsme škola otevřená spolupráci s rodiči a sourozenci zapsaných dětí a že se tu hodnotí slovně. Rodiče také u Devětsilu oceňují široké využití inovativních prvků ve vzdělávací koncepci a přístupu. V našem regionu rodičům rozšiřujeme nabídku, z čeho pro své dítě vybírat.

Rozumím tomu dobře, že už máte zapsané děti?

Ano. Jádro zapsaných dětí je z naší stejnojmenné lesní mateřské školky a bez větší medializace se nám přihlásili už další zájemci. Volná místa ale ještě máme. Pokud máte předškoláka, prvňáka či druháka a naše pojetí výchovy a vzdělávání dětí vás oslovilo, ozvěte se nám. Domluvíme se na individuální schůzce.

Rodiče chtějí stabilní školu. Čím můžete přesvědčit?

Lesní mateřinka, na kterou navazujeme, běží nepřetržitě už od roku 2011. Začali jsme doslova na zelené louce v době, kdy informovanost veřejnosti o školkách v celoročním kontaktu s přírodou, byla velmi malá. Projekt přesto uspěl. Je za námi mnoho práce a zkušeností. Máme jasné vize, jejichž naplňování soustavně vyhodnocujeme, a jsme dobrý tým. Práce s dětmi nás všechny vnitřně naplňuje a stále čerpáme nové podněty.

Můžete nějak stručně shrnout vzdělávací přístup Devětsilu?

Jsme škola, která ve spolupráci s rodiči provází děti na objevných cestách do jejich nitra a okolního světa. Podporujeme děti v tom, aby vždy uměly najít pevnou půdu pod nohama a měly odvahu rozletět se za svými sny. Pěkně to vystihují slova Johanna Wolfganga Goetheho, že děti by měly dostat kořeny a křídla. Cesty k naplnění tohoto záměru jsou různé. Kdo se chce dozvědět více, najde podrobnosti na našem webu: www.skoladevetsil.cz.

A jak to vypadá s budovou školy?

Vše jde podle plánu. Těší nás, že od rodičů a dětí máme kladnou odezvu na výběr místa školy, samotnou budovu a její nejbližší okolí. Uvědomujeme si, že je to důležité, ale nejpodstatnější je rozměr školy jako živého společenství.

Za tým Devětsilu,

Mgr. Veronika Zimmelová

 

Kamenický zpravodaj 2/2015